Nie od dziś wiadomo, że regularne picie wody jest niezbędne dla organizmu. Właśnie dlatego niektórzy kupują wodę butelkowaną, inni inwestują w urządzenia filtrujące, natomiast przedsiębiorstwa nierzadko decydują się na zakup dystrybutorów. Warto też wiedzieć, że pijąc wodę, można dodatkowo dostarczać organizmowi innych cennych pierwiastków. Mowa tutaj na przykład o jodzie. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, kiedy warto sięgać po wodę jodowaną i opowiemy, jakie zalety wiążą się z jej regularnym piciem.

Dlaczego jod jest ważny dla funkcjonowania organizmu? 

Jak wiadomo, niektóre pierwiastki mają naprawdę duży wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jod niewątpliwie jest jednym z nich, dlatego klienci naszej firmy, którzy interesują się dystrybutorami filtrującymi do wody w Jeleniej Górze, nierzadko pytają właśnie o wodę jodowaną. Na temat jodu warto wiedzieć przede wszystkim, że ten pierwiastek odpowiada za prawidłową pracę tarczycy. To właśnie dzięki jodowi możliwa jest produkcja tyroksyny i trójjodatyroniny, które z kolei przekładają się na poprawność procesów zachodzących w ludzkim organizmie (w tym w układzie krwionośnym, mięśniowym czy nerwowym).

Do czego może doprowadzić niedobór jodu w organizmie? 

Biorąc pod uwagę fakt, na jak ważne funkcje organizmu wpływa jod, warto też pamiętać o tym, do czego mogą doprowadzić niedobory tego pierwiastka. Skutki zaniedbania jego podaży mogą być naprawdę poważne, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne. Chodzi tutaj między innymi o kwestie związane z tarczycą. Braki jodu w organizmie mogą skutkować przerostem gruczołu tarczycy (powstawaniem tak zwanego wola), co może przekładać się nawet na niedoczynność. Dobrze też mieć świadomość, jakie symptomy mogą wskazywać na niską zawartość jodu i kiedy warto sięgać po wodę jodowaną.

Do typowych objawów zaliczamy przede wszystkim uczucie braku energii i senności czy problemy z odpornością i radzeniem sobie ze stresem. Niepokojący powinien okazać się też podwyższony poziom cholesterolu oraz problemy z metabolizmem. Biorąc pod uwagę szereg problemów, które mogą wiązać się ze zbyt niską zawartością jodu w organizmie, warto zawsze mieć butelkę jodowanej wody pod ręką.