Zapewnienie dostępu do wody dla pracowników oraz osób przebywających w biurze jest dzięki dystrybutorowi znacznie ułatwione.

Dystrybutor a biuro

Postawienie dystrybutora w biurze to świetny pomysł. Przede wszystkim daje on dostęp do czystej wody nadającej się od razu do picia, co jest ważne i tak dla pracowników, jak i klientów biura. Pozwala napić się zimnej, ale i ciepłej wody, która jest czysta i nie wymaga przegotowania. Jaki dystrybutor wybrać? Przede wszystkim taki, dla którego nie będzie problemu z jego zaopatrzeniem. Firma Aquatica oferuje dowóz wody do dystrybutorów z bezpłatną dostawą, więc zawsze możemy być pewni, że tej nie zabraknie. Tak naprawdę zakup powinien być podyktowany wielkością biura i liczbą osób zatrudnionych oraz ruchem w pomieszczeniu.

Rodzaje dystrybutorów

Jeśli w biurze pracujemy sami lub grupa nie jest zbyt duża, można pokusić się o zakup urządzenia o mniejszych rozmiarach. Mogą być wyposażone w pompkę, na zasadzie syfonów. Standardowo jednak wybierane są większe rozwiązania, które dedykowane są biurom i nie tylko. Budowa ich jest prosta i dobrze rozpoznawana. Od góry nasadzana jest butla z wodą, która grawitacyjnie ścieka przewodami do dwóch kranów. Pierwszy zapewnia ją w opcji zimnej, drugi podgrzewa ją do kilkudziesięciu stopni. Przy tego rodzaju urządzeniach należy wymieniać regularnie butlę, którą będzie dostarczać nam odpowiednia firma. Innym rozwiązaniem jest wariant bezbutlowy, który podłączany jest do systemu i filtruje ją na bieżąco. Wymaga to jednak odpowiedniego przyłącza, które nie zawsze może być zrealizowane, szczególnie w przestrzeni otwartej na klientów. Warto zwrócić uwagę, że o wiele bardziej estetycznym urządzeniem jest to na butle. Można jest dowolnie przestawiać i wymaga jedynie podłączenia do gniazdka, jeśli zależy nam na wodzie ciepłej. Jeśli nie, wówczas wystarczy je postawić. Nie ma konieczności prowadzenia rur, a jedyną pracą jest zdjęcie pustej i nasadzenie w to miejsce pełnej butli.